90965

Astroloji Nedir ?

ASTROLOJİ NEDİR

 

 

astrolojiHakan KENAN Astroloji , bitkileri iyileştirmek ve etkilememek için 12 burcun, gezegen hareketlerinin insanın yapılışı, yaratılışını nasıl etkilediğini açıklamak, fal ve büyücülükle ilgisi olmayan gerçek bir bilimdir.

Astroloji hakkında bilgi verenlerin, zodyak ve güneşinhangi burçta olduğu gibi başlıkları, astrolojinin bilinmeyen anlamı ve ipuçları hakkında bilgi, İslam’da astrolojinin ne anlama geldiği hakkındaki açıklamaları yer vereceğim.

Türkiye’de astroloji , fal ve büyücülükle birlikte oluşumu düşünmek ve aklın yolundan giden insanlığa inanılır. Astroloji gerçek bir bilim dalıdır. Ancak; bu bilim dalını net olarak anlamak için İslam dini temeline oturulmadan değerlendirme yapılsalamaz sonuclara ulaşılamaz. Çünkü, Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de yıldız ve gezegenlerin belli bir hedefe sahip olmadığının kesin bir dille ifade eder.

Bizim açımızdan astrolojiyi önemli kılan Kur’an-ı Kerim’deki Burçlar Suresidir. Diğer taraftan yine Kur’an, insanın dört element üzerine yaratıldığını vurgular.

“Allah, insani Kalesi (ATEŞ ve HAVA) çamur (TOPRAK ve SU) gibi bir balçıktan yarattı”  RAHMAN 14

Daha sonra, piş çamura Cenab-ı Allah, kendi nefesini ekleyerek (RUH) insanı tamamladım.

“Hani Rabbin meleklere“ Ben bir insanın saçmalığını şekillendirilmiş ballı bir insan yaratacağım. Onu düzenleyip içine ruhumdan üflediğim zaman, onun için hemen nokta ile eğilin ”demişti” HİCR 28

Astroloji’de Güneş ve Ay’ın yeterince da kurtarılması için kişisel bilgilerin sağlanması önemlidir. Güneş Burcu, Ay Burcu ve Yükselen Burç çok güzellik.

GÜNEŞ BURCU

İnsanın “Bireylik” yönünü vardır. Doğum sonrası güneşinin hayatta olduğu göre egoyu, istekleri, şimdiden hoşlandığını belirleyen alan olarak ifade edilmiştir.

AY BURCU

İnsanın “Kişilik” yönünü vardır. Duygusal tepkileri, bakış açılışı ve uyanışını nasıl hissedebileceğini (sevgi, merhamet, cesaret, sinirlilik vb.) Açıklayan çekim etkisidir.

YÜKSELEN BURÇ

Doğum anında doğu ufkundan yükselen burcu ifade eder. Dünyayı nasıl algıladığımızı, dışarılar ve olaylara tepkilerini ifade eder. 25 -30 yaşından sonra yükselen burçunuz daha çok gösterir. Güneş burcunun etkisi ortalaması 28 yaşına kadar çok etkilidir. Bu yaştan sonra yükselen burçlanma arttırarak gösterir. Kişi mesleğini yükselen burcunaya göre. 28 yaş öncesi bir iş daha sonra kişiyi boğabilir. 28 yaş öncesi bir evlilik boşanma ile sonuçlanabilir. Yükselen burç için doğum saati bilinmelidir.

Burçlarla ilgili detaylı bilgi BURÇ İLMİ kullanımı için detay da girebilirsiniz. ATEŞ, HAVA, SU, TOPRAK ve RUH’la birleştirdiğimizde elde edilen sonuçlar ortaya çıktı. Burçlar ve elementler bizlerin anne karnındayken, doğum günü ve saatine kadar devam eden kodlanma gösterilmiştir. Bu kodlama sayısız farklı versiyon ortaya çıkarabileceğiniz emir ve yeterliliktedir. Bir insanın yaratılışının yaratılışı.

Pişmiş çamurdaki dört elementin mükemmellerine bakalım.

ATEŞ GRUBU: KOÇ -ASLAN – YAY

Diğerlerine göre daha öfkeli, aceleci, hırslı, cömert ve hayat dolu yaratılışa sahiptir. İnsanın SOL yanını temsil eder.

HAVA GRUBU: TERAZİ – KOVA – İKİZLER

Akıllı, konuşkan, entellektüel ve diğerlerine göre daha havalı türleridir. Aşağılama, küçük görme, alay etme eğilimleri vardır. SAĞ tarafın temsilcisi ederler.

TOPRAK GRUBU: BOĞA – BAŞAK – OĞLAK

Mala, mülke, varlığa kadar olanlara göre daha fazla önem vermektedir. İyi iş adamı – iş dünya olabilirler. Geldiğimiz için taraf alma temsilcisi değil.

SU GRUBU: YENGEÇ – AKREP – BALIK

Duygusal, yardımsever, romantik, mantık yerine duyguyla karar veren, edebiyat, şair, tasarımcı. ARKA tarafını temsil ederler.

Bütün bu bilgiler çok iyi anlayan ve bilen bir başkası daha var… ŞEYTAN!

Şeytan, insanı çok iyi tanıdığı için yaratılıştaki dört elementin insana sahip olmaktan kurtulma hareketini, insanı nasıl yenilgiye uğradığını bilerek Allah’a isyan oluşur.

“Insana önlerinden (TOPRAK = Cimrilik), arkalarından (SU = Duygusallık), yaptırından (HAVA = Kibir) ve Sollarından (ATEŞ = Öfke ve Gurur) sokulacağım. Sen de çoğunu şükredici bulmayacaksın ”  ARAF 16

Tüm bu bilgiler ışığında, insanın yaratılış özellikleri, zaafları, kabiliyetleri, özellikleri, dostu, düşmanı belirtebildiğine göre islami astroloji eseri aranmadım.

İnsan yaratılışı açısından pişmiş çamur (4 Element) ve Ruh’tan (Esma-ûl Hüsna) oluşmuştur. Bu oluşum, dünyadan geldiği bir kod kodlanmış ve imzalanmıştır. İnsanların astrolojik bilgileriyle ilişkilidir ve olumsuzluklara karşı yaşamak zorunda kalmazsınız.

Ahiretteki “SIRAT” köprüsünden geçme bu hayatın ve insanın içindedir. Bizim gözümüze geçme becerimiz astroloji kodlarının çözülmesiyle mümkündür. Astroloji haritalarının kullanılması ikazlar önlemiyle karşı karşıyadır.

Son söz Astroloji, insanın kendini tanımlamasına yardım ediyor ve yaratılıyorum. Gayrimüslim toplumların kullandığı yöntemler gibi fal ve kehanet aracı değildir.

Elbette ki zodyak, zodaktaki evler, konumlar, gezegenlerin açıları son derece. Bu size bir daha, bir kişiye, sizlere, sizlere, çocuklara, eğlenceye, birliğe, eğlenceye, bir değişime, bir değişime, bir değişime ve gelişliğe işaret etmeye çalışın. Ancak; gezegen pozisyonlarıyla ilgili bilgi, uzman olmadıkça veya bu işin öğrencisi olmadıkça gereksiz ve yorucu bir bilgi olacaktır.


Resim